22.7 C
Pristina
Thursday, June 13, 2024

Buy now

spot_img

Sërish lajmrohet Zafa: PolicJuria i paska dalë në përkrahje DokuDroga2016!

Deputeti Zafir Berisha e quajti DokuDrogë festivalin e filmit DokuFest, Policia reagoi për të demantuar këto fjalë e ai sërish i është kundërpërgjigjur Policisë.
 

Ai vazhdon të cilësojë këtë festival si “Doku Drogë”.
Berisha në reagimin e tij, shpreh habin se si Policia i ka dal në mbrojtje “Dokufest”-it.
Reagimi i plotë dhe pa ndërhyrje i Zafir Berishës:
PolicJuria i paska dalë në përkrahje DokuDroga2016!
Jo rastëstësishtë kemi këtë situat që e kemi, sepse kemi polici e cila luan edhe rolin e juris dhe na tragon për numrin e filmave të metrazhit gjatë dhe të shkurtë të DokuFestit. Policia paska harru me dhën edhe një vlersim të DokuFestit ,ku bën barazimin e luftës fashiste të Serbis me luftën për liri të UÇK-së apo e kan lan vitin e ardhëshëm me i shti hundët edhe këtu për me marr lavdata edhe ma të mëdha. Nëse policia ka folurë për 19 raste të kapjes me drogë gjatë DokuFestit lirisht mujmë edhe një zero me ja shtu këti numri që policia nuk i ka kapë.
DokuFesti nuk e ka karekterizu vetëm droga por edhe prostitucioni dhe përdoriumi i alkoholit nga adoloshentët që policia s,ka dhën asnjë shifër dhe nuk e ka përmend në raportin e tyre por ka tregu se sa ambsada i kan dhën lavdata. Tallje e madhe është kur policia tregon në raport se sa shtëpi filmike dhe nga sa shtete kan marr pjës në këtë festivalë por ka harru me thën që vendin e par e ka marr në festivalë një film nga Serbia ku mesazhi i ati filmi është se cfarë ,,gjenocidi,, kan bë shqiptarët ndaj serbve të cilët i kan lën pa shtëpi dhe s,kan ku me flet…Raporti më i mir për këtë festival është qytetari i shqetsuar i Prizrenit të cilin e përfaqsoi si deputetë ndaj të cilit kam përgjegjësi për ta përfaqsu edhe kur rrezikohet qyteti dhe fëmit e tyre sic është rasti me festivalin i cila ka deviju nga misioni i vet.
DokuFest ka cen eveniment me të cilin të gjithë jemi ndi krenar në fillim, por ky festivalë më nuk po përfaqson vlera, por antivlera dhe këtu qëndron shqetsimi im dhe i qytetarve se pse DokuFesti ka dalë nga rruga për të cilin ka fillu dhe cili është misjoni i tij viteve të fundit!? DokuFest duhet të vazhdoi por jo si DokuDrogë DokuProstutucion DokuAlkoholë. Ndërsa policia ska nevoj me i shti hundët ku se kan vendin sepse është cështje e tjetër kujt se sa filma dhe sa shtete kan marr pjes dhe cfarë cilsie kan cen filmat. Mos të mburren me ,,lavdata,, që na i paskan marr se kjo nuk bën lajm më.
Policia është mir me na tregu a është e vertet se afër 12 mij përdorues të drogës ka në Prizren dhë qindra vjedhje që mrenda natës ndodhin në komunën ton sa nga të kapurit nëse e keni kap ndonjë jan përdorues të lëndve narkotike, kjo është punë për të cilën duhet me raportu e jo me ja futë kotë se gjoja jem duke bë dicka…!?
Zafa

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img