18.3 C
Pristina
Thursday, July 25, 2024

Buy now

spot_img

Serbët, presion te ndërkombëtarët për krijimin e Asociacionit

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Branimir Stojanoviq ka thënë sot se është e rëndësishme që të bëhet presion tek ndërkombëtarët që shqiptarët të zbatojnë atë që është rëndë dakord në Bruksel, transmeton Telegrafi.
Stojanoviq ka shtuar se lidhur me krijimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe pritet të bisedohet edhe me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini gjatë vizitës saj të ardhshme në Prishtinë, shkruan Tanjug.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img