17.7 C
Pristina
Saturday, May 25, 2024

Buy now

spot_img

Rivaldo: Messi – Neymar, ja cili është ylli i Barcelonës

Rivaldo, ish ylli i Brazilit dhe Barcelonës, mendon se Neymari ende është prapa Lionel Messit
Lionel Messi mbetet përpara Neymarit si lojtari më i mirë në Barcelonë. Kështu mendon ish reprezentuesi i Brazilit, Rivaldo.
Neymar ka fituar dy  La Liga, një Copa del Rey dhe një Ligë të Kampionëve që prej transferimit nga Santos në vitit 2013.
“Si një brazilian, unë i jam gëzuar përparimit që Neymar ka bërë për dy vitet e fundit,” ka deklaruar Rivaldo për L’Equipe.
“Por, për mua Lionel Messi është endeylli dhe lojtari më i mirë në Barcelona”, ka theksuar ai.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img