32.2 C
Pristina
Saturday, July 13, 2024

Buy now

spot_img

Receta më e thjeshtë: Spageta të shijshme për vetëm 20 minuta (video)

Përbërësit:
▪ 1 lugë vaj ulliri
▪ 1 qepë të grirë
▪ 4 thelpinj hudhre të grirë
▪ 1 lugë e vogël kripë,
▪ 1 paketim spageta
▪ 3 filxhanë domate të vogla të prera përgjysmë
▪ 2 filxhanë borzilok të freskët
▪ ½ filxhan ujë
▪ 300 g suxhuk të grirë
▪ kripë
▪ piper
▪ 1 filxhan parmezan apo kaçkavall, sipas dëshirës
Përgatitja:
Në vajin e ullirit fërgoni qepën dhe hudhrën, pastaj shtoni përbërësit e tjerë në të njëjtën tenxhere.
Qitni ujë, prisni të vlojë dhe uljani zjarrin dhe zieni 10 minuta, apo derisa spagetat të zihen.
Uji do të avullohet dhe do të mbetet tamam mjaftueshëm sikur salcë e mrekullueshme.
Shtoni kaçkavall, kripë, piper – dhe kënaquni.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img