31.1 C
Pristina
Sunday, June 23, 2024

Buy now

spot_img

Rama replikon në Kuvend me Berishën për reformën në drejtësi

Seanca e fundit e sesionit parlamentar të Kuvendit është shoqëruar me replika mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kryeministrit Edi Rama për reformën në drejtësi.

Berisha në fjalën e tij tha se miratimi me konsensus të plotë i reformës i shërben çdo qytetari shqiptar. Maxhoranca u nda në këtë proces, tha ai, pasi një krah i rëndësishëm i saj, LSI-ja, nuk pranoi kapjen që qeveria po tentonte t’i bënte sistemit të drejtësisë. Sipas Berishës, nga ky konsensus fitoi PD dhe LSI-ja, që siç tha ai, në momente kritike, mes konsensusit dhe bashkëqeverisjes, zgjodhi konsensusin.
Pas deklaratave të Berishës reagoi kryeministri Edi Rama, i cili paralajmëroi paraardhësin e tij për atë që do të ndodhë pas miratimit të reformës në drejtësi.
“Do ta shikosh vetë se si prokurorët dhe gjykatësit e lidhur pas trungut tënd do të ikin ku e kanë vendin dhe do të pastrohet gjithë pallati i drejtësisë nga llumi, ku e keni zhytur”, deklaroi Rama.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img