21.5 C
Pristina
Sunday, May 19, 2024

Buy now

spot_img

Putin: Me Erdoganin realizuam një takim konstruktiv

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, pas takimit që zhvilloi sot me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdoğan në St. Petersburg, deklaroi se takimi ishte konstruktiv dhe konkret, raporton Anadolu Agency (AA).
“Kishim një takim konkret dhe konstruktiv. Biseduam për marrëdhëniet dypalëshe si dhe për temat rajonale dhe ndërkombëtare”, tha Putin.
“Do të heqim gradualisht kufizimet kundër Turqisë. Do të ringjallim mekanizmat e bashkëpunimit. Takimin e Komisionit të Përbashkët Ekonomik do të mbahet në vjeshtë, ndërsa Samiti i Këshillit të Bashkëpunimit të Nivelit të Lartë do të zhvillohet në vitin e ardhshëm”, ka deklaruar më tej Putin.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img