8.7 C
Pristina
Tuesday, April 23, 2024

Buy now

spot_img

Pushohen hetimet për prokurorin e akuzuar për korrupsion

Apeli i Krimeve të Rënda ka pushuar çështjen për ish-prokurorin e arrestuar për korrupsion Petrit Vukaj.

Vukaj u arrestua më 27 nëntor 2015 pasi u akuzua se mori ryshfet për të mbyllur një çështje hetimore.
Ish-prokurori i Fierit kishte masën e sigurisë arrest shtëpie gjatë kohës që po zhvilloheshin hetimet.
Por, Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda nuk ka gjetur prova që fajësojnë Petrit Vukajn për korrupsion dhe ka pushuar hetimet për këtë dosje.
Në dhjetor të 2015 ka qenë sërish Apeli i Krimeve të Rënda që i hoqi masën arrest me burg ish-prokurorit të Fierit dhe vendosi arrest shtëpie.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img