17.7 C
Pristina
Saturday, May 25, 2024

Buy now

spot_img

Presidenti gjerman i “tmerruar” nga sulmi në Munich

Presidenti i Gjermanisë, Joachim Gauck, thotë se ai është i “tmerruar” nga të shtënat në Munich, shkruan BBC.
Në një deklaratë, Gauck tha: “Unë jam me të gjithë ata që janë në zi për njerëzit e humbur ose të frikësuar për të dashurit e tyre”, transmeton Klan Kosova.
Ai gjithashtu ofroi “solidaritetin” e tij për njerëzit në shërbimet emergjente të cilët janë duke punuar në këtë mbrëmje, duke u përpjekur për të “mbrojtur njerëzit dhe për të shpëtuar jetë”.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img