18.3 C
Pristina
Thursday, July 25, 2024

Buy now

spot_img

Policia ndalon një veturë në rrugën “B” në Prishtinë, gjen drogë

Policia ka ndaluar mbrëmë një veturë në rrugën “B” në Prishtinë.

Gjatë kontrollit është gjetur dhe konfiskuar 15.08 gramë marihuanë.

Dy prej personave që ishin në veturë janë intervistuar në cilësinë e të dyshuarve, ndërsa personi i tretë si dëshmitar.

Rasti shkon në procedurë të rregullt.

“POSEDIM I PAAUTORIZUAR I NARKOTIKËVE- Rr. B,  Prishtinë 06.07.2024 – 22:00. Policia ka ndaluar veturën  me targa vendore ku gjendeshin tre persona meshkuj kosovarë.  Gjatë kontrollit në veturë është  gjetur dhe konfiskuar një sasi substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë në peshë 15.08 gram . Dy prej tyre janë intervistuar si të dyshuar, ndërsa personi i tretë si dëshmitar dhe pas intervistimit me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.”

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img