34.1 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Buy now

spot_img

Piskama e VLEN-it për Qeveri si piskama e qenëve të rrugës kur gjejnë një kafshat bukë të mykur

Piskama e VLEN-it për Qeveri si piskama e qenëve të rrugës kur gjejnë një kafshat bukë të mikur

Ulërimat dhe piskamat e përfaqësuesve të Vlenit se po hyjnë në qeveri dhe se marin at pozië e këtë pozitë dita ditës po shëndrohen në një film tragjiko- komik.

Që prej fillimit të kampanjës e deri më sot kur edhe po shkruaj këtë tekst nuk mund të hapesh një faqe në internet se të dalin përfaqësuesit e Vlenit dhe ulërasin se do hyjnë në qeveri, se kanë hyrë më saktë sipas tyre në qeveri. Se kanë nda kulaç, etj. A në faktë ata thjeshtë janë duke ulëritur si qentë e rrugës që kur gjejnë një kafshat bukë nga frika se mos ua marin të tjerët i nxjerin dhëmbët e po tregojnë se kush eshtë më i forti, e kujt po i takon pa mos e menduar se mbase ajo kafshat mundet me qenë edhe e helmuar.

Gjatë gjithë jetes time kam pa shumë herë të formohen qeveri të ndryshme eshtë përfol disa herë dhe emrat dhe kulaçi i ndarë dilte në publik atëhere kur u piqte e u ftohte tepsia me buk.
Kësaj here o janë shumë të uritur o kan frik se kulaçin do e marë dikush tjetër e sdo ngelet gjë për ta. O nga çfarë kanë frik nuk po e kuptoj.

Po pritni mor pritni sa të piqet kulaçi në tepsi se mbase ju ngel kulaç i mirë edhe për ju e mbase dhe ftalloni një buk të re të gjithë sëbashku e ngiheni edhe ju edhe gjithë ata që ju vijnë nga mbas.
E.sh

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img