32.2 C
Pristina
Saturday, July 13, 2024

Buy now

spot_img

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që fushat me presion të ndryshueshëm do të jenë prezent gjatë pesë ditëve të ardhshme.

Në Këtë gjendje meteorologjike, do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, të cilat ditën e mërkurë vende-vende do të sjellin reshje shiu.

Vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet 0-4 gradë Celsius, ndërkaq maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi, me shpejtësi deri 9m/s.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img