32.2 C
Pristina
Saturday, July 13, 2024

Buy now

spot_img

Parashikimi i motit për pesë ditë: Vjen i ftohti nga Veriu

Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës thonë se masat e ftohta të ajrit, me origjinë nga veriu i kontinentit, do të jenë prezent mbi gadishullin e Ballkanit.
Në këtë gjendje meteorologjike, do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Këto vranësira, në viset e ulëta – gjatë natës dhe pjesës së parë të ditës së hënë – kanë mundësi që vende-vende të shoqërohen me riga shiu dhe fjolla te dobëta bore. Kurse, në viset malore pritet të ketë reshje bore të intensitetit të ulët.
Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -6 deri në zero gradë , kurse temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1-6 gradë Celsius.
Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-8m/s.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img