15.3 C
Pristina
Saturday, May 25, 2024

Buy now

spot_img

O’Connell: Kosova s’ka nevojë për një dado ndërkombëtare

Në pjesën e dytë të intervistës, ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka thënë që ta kryejë Kosova punën e vet.
“Nuk keni nevojë më për një dado ndërkombëtare. Mund ta kryeni punën vetë, dhe kjo është e mirë. Unë e mirëpres dhe e përshëndes procesin, sepse është shumë mënyrë e mirë për të gjetur rrugëdalje tjetër alternative, duke përdorur dialogun, ose duke provuar të krijohet një lloj konsensusi për çështje kombëtare”, ka theksuar O’Connell.
Duke folur për Asociacionin, ambasadori britanik ka theksuar se për të duhet të diskutoni në bazë të fakteve, dhe jo në bazë të retorikës shumë nacionale. Dhe këshilla ime do të ishte se është shumë e rrezikshme t’i trajtojmë oponentët dhe kundërshtarët politikë, ose njerëzit që mendojnë ndryshe, si tradhtarë.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img