32.2 C
Pristina
Saturday, July 13, 2024

Buy now

spot_img

O’Connell: Demokracia në Kosovë ballafaqohet me shumë sfida

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairí O’Connell ka deklaruar se demokracia në Kosovë po ballafaqohet me shumë sfida.
“Ngjarjet e fundit janë dëshmi se sa shumë Kosovës i duhet një kulturë e demokracisë transparente bazuar në fakte dhe respekt të përbashkët, duke punuar për të mirën e përbashkët dhe jo për interesa private. “Natyrisht që unë e dënoj sulmin në ndërtesën e Parlamentit të Kosovës natën e kaluar. E dënoj, sepse ishte një sulm kundër debatit të hapur. E dënoj, sepse rrezikon ta përçajë edhe më shumë politikën në Kosovë. E dënoj, sepse përdorimi i kërcënimit me dhunë për arsye politike kurrë nuk përfundon mirë. E dënoj, sepse është e pavlerë, nuk bën asgjë për të ndihmuar ndërtimin e një demokracie të cilën qytetarët e Kosovës e meritojnë”, ka shkruar O’Connell në Facebook./PrishtinaPress.eu

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img