34.1 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Buy now

spot_img

Njihuni me gratë që i presin flokët vetëm njëherë në jetë (Foto)

Tani do të njiheni me traditën e vjetër, ku femrat gjatë gjithë jetës së tyre, i presin flokët vetëm njëherë.
Pjesëtaret femra të grupit etnik Yao në Kinë, i presin flokët vetëm njëherë në jetën e tyre dhe atë e bëjnë para se të martohen, shkruan Daily Mail.
60 gratë e fisit kanë flokët më të gjata se 3 metra, ndërsa njëra ndër to ka flokët 7 metra.
Vendaset përdorin ujin e orizit për të larë flokët e tyre, dhe ky është sekreti i tyre për t’i mbajtur flokët më të shëndetshme, shkëlqyese dhe të buta.
Nëse mendoni se Rapunzel mund ta gjeni vetëm në përralla, atëherë njoftohuni me gratë e fshatit Huanglou në jug-perëndim të Kinës.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img