18.3 C
Pristina
Thursday, July 25, 2024

Buy now

spot_img

Nis ndërtimi i shkollës në lagjen “Kalabria”, Rama thotë se do të reduktojë dukshëm komunikacionin në kryeqytet

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka njoftuar se sot ka nisur ndërtimi i shkollës në lagjen “Kalabria”, për të cilën ka thënë se do të ofrojë kushte të nivelit evropian për arsimtarët dhe fëmijët.

Sipas Ramës, me përfundimin e kësaj shkolle, rreth 1000 fëmijë të Lagjes Kalabria nuk do të humbin kohë në udhëtim në shkolla të lagjeve tjera dhe telashet e prindërve për t’i bartur fëmijet e tyre do të marrin fund dhe se kjo do të reduktojë dukshëm komunikacionin në kryeqytet, raporton Express.

“Vazhdojmë tutje me shndërrimin e Kalabrisë në lagje moderne dhe transformimin e Kryeqytetit”, ka shkruar Rama.

 

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img