12.7 C
Pristina
Saturday, May 25, 2024

Buy now

spot_img

Nën presionin e votave, kundër Demarkacionit

Shumica e deputetëve të rajonit të Dukagjinit kanë dalë kundër Demarkacionit, ndërkohë që edhe ata të cilët nuk shprehin qëndrim japin sinjale të jenë po ashtu kundër.
Analistët politikë në vend thonë se deputetët nga rajoni i Pejës janë nën presion për këtë çështje si për shkak të elektoratit që e kanë në atë zonë, ashtu edhe për shkak të lidhjeve emocionale që mund të kenë me atë territor, shkruan “Zëri”.
Ata thonë se aktualisht duket se koalicioni nuk i ka të sigurta 80 votat e nevojshme për ratifikimin e Demarkacionit, megjithatë, sipas tyre, nuk do të ishte befasi nëse më 1 shtator do të arrijnë t’i sigurojnë ato vota pasi, sipas tyre, PDK-ja dhe LDK-ja do ta shtojë presionin tek deputetët.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img