5.3 C
Pristina
Monday, April 22, 2024

Buy now

spot_img

Në Kumanovë u japin dru për ngrohje, në këmbim të votave

Qytetarët e varfër të Kumanovës prej dje janë thirur të marin dru për dimër pikërisht tash në fushatën parazgjedhore, gjë që sipas të gjitha gjasave bëhet për të blerë votat e tyre.
Burime nga policia për televizionin Telma kanë thënë se një qytetar që i ka vënë re turmën e njerëzve para vendit ku bëhet shpërndarja e drurit, ka treguar se shpërndarësi ka qenë aktivist partiak.
Zyrtarisht, mbi 300m3 dru donacion nga Turqia ka ndarë organizata joqeveritare “Romano Pralipe” për familjet e prekura nga varfëria.
OJQ-ja nuk po prononcohet për rastin, ndërsa mësohet se policia e ka marrë në dorë rastin dhe se ka arestuar pesë aktivistë të partisë në pushtet.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img