29 C
Pristina
Sunday, July 21, 2024

Buy now

spot_img

Në hotelin më të madh në botë që nuk ka fjetur asnjë turist (Foto)

Pak kilometra larg ishullit baltik të Gjermanisë, Rugen, gjendet hoteli më i madh në botë i ndërtuar para 70 vitesh. Por specifika e këtij hoteli është në hotelin “Prora” nuk ka fjetur asnjë turist.
Në ndërtimin e hotelit kanë punuar mbi 9.000 njerëz kanë punuar në ndërtimin e hotelit ndërsa resorti është menduar që të përfshijë kinema, pishina, salla dhe porte anijesh.
Sipas planit fillestar të Hitlerit, do të ndërtohej pushimore me 20.000 dhoma, në secilën do të kishte nga dy krevate, dollapë dhe lavabo.
Mirëpo, lufta që shpërtheu para përfundimit të ndërtimit të hotelit, ndryshoi edhe prioritetet e Hitlerit.
Më vonë, ky resort u shndërrua në kompleks ushtarak të ushtrisë së Gjermanisë Lindore.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img