28.7 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Buy now

spot_img

National Geographic: Kosova, në mesin e 10 vendeve në botë që duhet vizituar

Sa i përket Kosovës, “National Geographic” e nis përshkrimin e vendit tonë me faktin që këtu mund të gjesh vende atraktive për skijim si Brezovica, pastaj për kulturën e kafesë në Prishtinë. Në përshkrim për Kosovën flitet edhe për Prizrenin dhe ndërsa e stilit otoman si hamami i shekullit të 14-të, pastaj për mundësitë e mira që ofron vendi ynë për turizëm malor, etj.

Armenia, Nikaragua, Nepali, Irani, Kosova, Uzbekistani, Shqipëria, Timori Lindor, Gjeorgjia, Tunizia. Në pamje të parë nuk kanë asgjë të përbashkët, janë shtete që shtrihen nga njëri kontinent në tjetrin, por gjithsesi e kanë një të përbashkët.
Revista “National Geographic” i përfshin ato në një listë tepër të vyer të vendeve që meritojnë më shumë turistë.
Sipas saj, këto janë destinacione të mrekullueshme dhe që do t’iu lënë me gojën hapur, transmeton lajmi.net.

Sa i përket Kosovës, “National Geographic” e nis përshkrimin e vendit tonë me faktin që këtu mund të gjesh vende atraktive për skijim si Brezovica, pastaj për kulturën e kafesë në Prishtinë. Në përshkrim për Kosovën flitet edhe për Prizrenin dhe ndërsa e stilit otoman si hamami i shekullit të 14-të, pastaj për mundësitë e mira që ofron vendi ynë për turizëm malor, etj.
“Nëse ju flisni shqip nuk është problem, pasi që shumë të rinj kosovar flasin anglisht, kurse gjenerata më e vjetër flet edhe gjermanisht”, shkruan National Geographic. /Lajmi.net/

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img