18.3 C
Pristina
Thursday, July 25, 2024

Buy now

spot_img

Mungesë e madhe e transparencës, për Marrëveshjen për demarkacionin (Video)

Punën që nuk e bëri para një viti Komisioni Shtetëror për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, po mundohet ta bëjë tash.
Saktësisht, kur ka mbetur edhe një javë kur Kuvendi ka thirrur seancë për ratifikimin të marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi, ky Komision, përmes komunikatave, po mundohet t’ua dëshmojë qytetarëve dhe kundërshtuesve të Marrëveshjes që demarkacioni është në rregull.
Një gjë të tillë Qeveria e Kosovës e ka premtuar që në momentin kur është nënshkruar kjo marrëveshje. Për mos informim të duhur të qytetarëve për këtë çështje, Qeveria e Kosovës ka marrë vërejtje edhe nga zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden. /Tribuna Channel/

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img