5.3 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Buy now

spot_img

MPJ konfirmon vdekjen e dy fëmijëve nga Kosova në askdentin në Serbi

Ministra e Punëve të Jashtme ka konfirmuar se dy fëmijët që kanë humbur jetën në një aksident të rëndë në Suboticë të Serbisë, janë nga Drenasi. Sipas zyratarëve të MPJ’së, dy viktimat janë shtetas të Austrisë por me prejardhje nga Kosova. Në këtë aksident ka humbur jetën edhe një burrë i moshës së mesme.

“Me keqardhje të thellë mund ta konfirmoj rastin tragjik që ka prekur një familje nga Kosova me banim dhe nënshtetësi austriake në mëngjesin e djeshëm teksa po udhëtonte nëpër Serbi. Bëhet fjalë për një fatkeqësi komunikacioni ku ka edhe të vdekur. Zyra jonë diplomatike në Beograd është duke u marrë me këtë rast dhe janë në pranë familjarëve. Për informacione të tjera do t’iu mbajmë të informuar”, kanë bërë të ditur zyrtarë të MPJ për Express.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img