32.2 C
Pristina
Saturday, July 13, 2024

Buy now

spot_img

MPJ konfirmon ndalimin e Haradinajt, pritet lirimi i tij

Ministria e Punëve të Jashtme e ka konfirmuar ndalimin e Ramush Haradinajt. MPJ ka bërë me dije se janë duke punuar që Haradinaj të lirohet sa më shpejt.

“Ministria e Punëve të Jashtme është duke u marrë intensivisht që nga ora 15h të ditës së sotme me rastin e ndalimit të z. Ramush Haradinaj, Kryetar i AAK-së. Ndalimi i tij nga autoritetet franceze është bazuar në një fletarrestë të Serbisë të vitit 2004 që për ne është i papranueshëm. MPJ ka nisur notat verbale nëpërmjet Ambasadës tonë në Paris dhe vetë ministri Hoxhaj është marrë personalisht për të shfrytëzuar të gjitha rrugët diplomatike që Haradinaj të lirohet sa më parë”  ka thënë  për Gaztën Express, Bashmir Xhemaj, Shef i Kabinetit te Ministrit Hoxhaj.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img