32.2 C
Pristina
Saturday, July 13, 2024

Buy now

spot_img

Mourinho: Ibra fitoi për ne!

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho,a ka folur pas fitores në finale të EFL Cup kundër Southamptonint.

Tekniku francez ka lavdëruar për paraqitjen Paul Pogban dhe Zlatan Ibrahimovic, posaçërisht këtë të fundit.EFL Cup: United 3-2 Southampton, notat e lojtarëve (Foto)

“Jam i emocionuar. Nuk është e lehtë të fitosh tituj dhe të përballësh me presionin çdo ditë. Dua të përgëzoj Southamptonin”.

“Kemi kupën në dorën tonë, të fitosh është gjithmonë speciale. Sinqerisht, Ibrahimovic na fitoi ndeshjen, ai është i jashtëzakonshëm. Ai ka luajtur shumë mirë, por edhe Pogba, ata dy arritën të bëjnë diferencën në fushë”, ka thënë Mourinho.

Man Utd fitoi me rezultat 3-2, ndërsa dy gola për Djajtë e Kuq i shënoi Ibra.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img