18.3 C
Pristina
Thursday, July 25, 2024

Buy now

spot_img

Mirena: Ligji për Byronë ishte prej ligjeve më të poshtra, nuk e kuptoj LDK-në

Analisti Ilir Mirena ka bërë me dije se Ligji për Byronë për Konfiskimit e Pasurisë, i cili sot është rrëzuar sot nga Gjykata Kushtetuese, ka qenë prej ligjeve më të posjtra që është hartuar nga Qeveria Kurti.

Ai ka bërë me dije se ky ligj ishte për hakmarrje politike.

Në profilin e tij në “Facebook”, Mirena është shprehur i habitur pse LDK-ja e kishte përkrah një ligj të tillë.

“Ligji per Byron e Konfiskimit ka qene nje nder ligjet me te poshtra qe ky pushtet ka tentuar ta kaloje. Jo se nuk duhet te kete nje ligj dhe byro te tille ne Kosove, por menyra se si Qeveria Kurti e ka hartuar synonte krijimin e nje Byroje per Represion dhe Hakmarrje ndaj kundershtareve politike te Albin Kurtit. Veç nje gje nuk arrije te kuptoje, kush e bindi edhe LDK’ne qe ta votonte kete, kur kemi parasysh se kane jursite mjafte te zot ne partine e tyre?!…”, ka shkruar Mirena.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img