5.3 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Buy now

spot_img

Ministria e Abrashit blen karrige 10 mijë euro për staf

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), e udhëhequr nga Arban Abrashi, së shpejti do të furnizohet me karrige, në vlerën e 9 mijë e 999 eurove. Kështu thuhet në njoftimin që Ministria e Abrashit, ka bërë në faqen zyrtare të KRRPP-së.
Në përshkrimin e lëndës thuhet se ky furnizim do të bëhet për nevoja të stafit të MPMS-së, shkruan Indeksonline.
“Furnizim me karrige menaxheriale për nevoja të MPMS-së”

Ministria e Punës, ka porositur plot 75 copë karrige, për nevoja të stafit punues. Ndërsa MPMS, njëkohësisht ka treguar edhe procedurat, e kriteret që operatori duhet tu përmbahet.
“Autoriteti Kontraktues përmes kësaj procedure të prokurimit do përzgjedhë ofruesin e furnizimeve për të kryer Furnizimet me karrika menaxheriale për nevojat zyrtare për stafin e MPMS-së ( numri i furnizimit me karrige do të jetë 75 copë )”, thuhet në njoftimin e publikuar.
Ndërsa ende nuk dihet se cila do të jetë kompania fituese, e cila do ta furnizoj me karrige këtë Ministri.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img