18.3 C
Pristina
Thursday, July 25, 2024

Buy now

spot_img

Meta dënon sulmin ndaj Kuvendit të Kosovës: Akt i papërgjegjëshëm!

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta dënoi me forcë sulmin ndaj Kuvendit të Kosovës. Në një reagim për mediat, ai e quajti ngjarjen një akt të rëndë.
“Ky akt i papërgjegjshëm nuk i shërben imazhit të Kosovës dhe integrimit të saj evropian dhe euro­atlantik. Shpreh Solidaritetin tim të thellë me Kuvendin e Kosovës, institucionet legjitime të vendit dhe popullin e mbarë Kosovës që akte të tilla të mos përsëriten në të ardhmen”, thuhet ne reagimin e Kuvendit.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img