23.6 C
Pristina
Sunday, May 19, 2024

Buy now

spot_img

Marrëveshja e 26 gushtit, tradhti ndaj vendit

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka thënë se tryeza për demarkacionin do të dëshmojë se marrëveshja e 26 gushtit është tradhti ndaj vendit dhe ia fal Malit të Zi mbi 8000 mijë hektarë territor.
Haxhiu në një intervistë për ‘Epokën e re’ ka vlerësuar se argumentet të cilat do të paraqiten në këtë takim do të jenë të bazuara në metoda shkencore, e jo në metoda kadastrale të përdorura nga Komisioni Shtetëror për Demarkacion.
Megjithatë, jo ka thënë se pas mbajtjes së kësaj tryeze nuk do të ketë reflektim të Qeverisë dhe liderëve shtetërorë.

Ajo ka bërë me dije se zgjidhja e vetme për demarkacionin është zhbërja e marrëveshjes së 26 gushtit të vitit të kaluar.
Haxhiu ka paralajmëruar tensionim të situatës nëse demarkacioni shkon për ratifikim në Kuvend. /PrishtinaPress.eu

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img