12.7 C
Pristina
Saturday, May 25, 2024

Buy now

spot_img

Manchester United e fiton Superkupën e Anglisë

Manchester United e ka fituar Superkupën e Anglisë, respektivisht Community Shield, pasi e mposhti Leicester Cityn me rezultat 2:1.
Jesse Lingard e ka kaluar ekipin e Jose Mourinhos në avantazh në minutën e 32-të, ndërsa Jamie Vardy i barazoi shifrat në atë të 52-të.

Image

Mirëpo, Zlatan Ibrahimovic ka realizuar me kokë në minutën e 83-të, për t’ia siguruar Unitedit trofeun e parë sezonal.
Në këtë ndeshje u takua kampioni i Premierligës, Leicester City dhe fituesi i Kupës, Manchester United.

Image

 

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img