22.7 C
Pristina
Wednesday, June 12, 2024

Buy now

spot_img

Lekaj i kundërpërgjigjet Gecajt: Nuk do të lejojmë që Kosova ta ketë mallkimin tuaj

Pal Lekaj, deputet i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka reaguar ndaj deklaratës së  Bajram Gecaj, i cili ndër të tjera iu ka bërë thirrje deputetëve të Kuvendit të Kosovës të mos heshtin rreth marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi.
Lekaj i është kundërpërgjigjur Gecajt, duke thënë se qytetarët janë të zemëruar me atë se çka po i shkakton pushteti aktual Kosovës.
Lexoni të plotë reagimin e Pal Lekajl:

“Qytetarët janë të zemëruar me atë çka po i shkaktoni Kosovës, ‘zotëri’ Gecaj, ju dhe qeveria e padronit tënd. Ju po dëshironi të qëndroni në pushtet duke e dëmtuar vendin, duke ja cenuar integritetin e sovranitetin. Ju keni marrë mundin të mbroni një qëndrim e version që as Mali i Zi nuk po e mbron.
Siç e thamë në fillim aq shumë janë të zemëruar qytetarët e Kosovës, e sidomos ata të Dukagjinit që t’i po tenton me i moralizu, sa që do të kundërpërgjigjën sa herë që tu cenohet territori.
Përkundër juve, ne konsiderojmë se Kosova, ashtu si dje edhe sot ka nevojë për heronj e patriot, e jo për politikan si puna jote dhe e shefit tënd, por sot heronj do të jenë të gjithë deputetët që do t’i thonë jo ratifikimit të një demarkacioni që ju e keni ndërtuar duke u bazuar në kadastër, e jo mbi parime të tjera përmes të cilëve shënohen kufijtë. Sot heronjtë  (deputetët e Kuvendit të Kosovës) në vend të pushkës do të përdorin logjikën e cila do të përkthehet në një JO të madhe kundër marrëveshjes që po insistoni të ratifikoni.
Kosova si shtet i rilindur është e bekuar e nuk do t’ia lejojmë që ta ketë mallkimin tuaj, siç po ja bëni”. /PrishtinaPress.eu

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img