22.5 C
Pristina
Saturday, April 13, 2024

Buy now

spot_img

Le Pen: Është koha ta varrosim Schengenin

Liderja e Frontit Nacional në Francë, Marine Le Pen vazhdon me qëndrimet radikale, të intensifikuara së fundmi nga atentati në tregun e Krishtlindjes në Berlin.

Le Pen sot ka folur sërish kundër lëvizjes së lirë në Evropë.
“Është koha të varrosim mitin e lëvizjes së lirë në zonën Schengen”, ka deklaruar Le Pen.
Reagimi i saj ka ardhur pas marrjes së njoftimit se atentatori Anis Amri kishte arritur të largohej nga Gjermania pas atentatit dhe të arrinte deri në Itali, ku mbeti i vrarë në një shkëmbim zjarri me policinë.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img