23.7 C
Pristina
Sunday, July 21, 2024

Buy now

spot_img

Ky është parashikimi i motit për fundjavë

Gjatë këtyre dy ditëve të vikendit do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara, thuhet në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.
Po sipas të njëjtit njoftim, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-3 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 11-14 gradë Celsius.
“Shtypja atmosferike do të mbetet e lartë edhe për një periudhë kohore. Do të fryjë erë nga jugperëndimi e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftim.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img