17.8 C
Pristina
Saturday, April 13, 2024

Buy now

spot_img

Ky është kartoni i kuq më absurd në histori (Video)

Porto pësoi një humbje 1-0 ndaj Moreirense në Kupën e Portugalisë gjatë ditës së djeshme, por në këtë ndeshje ndodhi një episod shumë qesharak.

Skuadra portugeze luajti me dy lojtarë më pak pas largimit me karton të kuq të Danilos dhe Yacine Brahimit. Ndëshkimi i të parit është një skandal i vërtet.

Gjyqtari portugez, Luis Godinho po rregullonte pozicionin e tij në fushë, por u përplas me mbrojtësin e Portos. Në vend që t’i kërkonte ndjesë ai bëri të kundërtën, i tregoi kartonin e dytë të verdhë duke e nxjerrë nga fusha e lojës.

Futbollisti Danilo ka reaguar në Instagram duke e cilësuar si një vendim absurd, pasi e ka parë disa herë këtë rast.

https://www.youtube.com/watch?v=oPTQAFLOb8g

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img