21.5 C
Pristina
Sunday, May 19, 2024

Buy now

spot_img

Kuka ka një këshillë për Majlindën para gjysmëfinales

Kundërshtarja e ardhshme e Majlindës është japonezja Nakamura, një xhudiste me të cilën Majlinda nuk është takuar deri tani. Sipas Kukës, Nakamura nuk ka cilësitë e Majlindës mirëpo ka pika ku ajo është shumë e mirë.

Majlinda sot ka bërë dy lufta dhe të dyjat i ka fituar. Të parën me zviceranen Tschopp e ka përfunduar brenda 25 sekondash ndërsa të dytën me xhudisten mga Mauriciusi, nga e cila Majlinda ka humbur para katër vitesh ne Lojërat Olimpike në Londër, Majlinda e fitoi mjeshtërisht duke e lënë kundërshtaren të penalizohet për mosaktivitet.

Kundërshtarja e ardhshme e Majlindës është japonezja Nakamura, një xhudiste me të cilën Majlinda nuk është takuar deri tani. Sipas Kukës, Nakamura nuk ka cilësitë e Majlindës mirëpo ka pika ku ajo është shumë e mirë.

Përderisa në grupet tjera kanë ndodhur dy befasi, Andres Citu, rumunia e ranguar e dyta në këtë kategori ka humbur nga italiania Odette Giufruda, ndërsa, favoritja lokale Erika Miranda, humbi nga kinezja Ma Yingnan, transmeton kallxo.com.
Nëse Majlinda fiton në gjysmëfinale, do të takohet me njërën nga këto garuese. Nëse kihet parasysh se 20 mijë shikues do ta përkrahnin Mirandën, për Majlinden këto rezultate janë të favorshme.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img