32.2 C
Pristina
Saturday, July 13, 2024

Buy now

spot_img

Kryetari i Vetëvendosjes thotë se me gjasë janë partia e parë në Kosovë

Ymeri theksoi se Lëvizja Vetëvendosje po kuptohet drejt dhe sot është subjekt politik që ka shumë gjasa të jetë subjekti i parë.
 
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka akuzuar Qeverinë e Kosovës se po vazhdon të qeverisë me metoda sunduese. Kurse për kryetarin e Kuvendit, Kadri Veselin, tha se i kërcënoi me jetë aktivistët e Vetëvendosjes.
Ai e filloi fjalimin në mbledhjen e Këshillit të përgjithshëm të këtij subjekti, duke thënë se edhe pak ditë bëhen një vit që qeveria vepron me metoda sunduese.
Ymeri shtoi se sot aktivistët e Vetëvendosjes mbahen në burg me akuzën për terrorizëm dhe me asnjë dëshminë e provë por vetëm se janë aktivist të Vetëvendosjes, përcjell kp.
“Premtonin se do të integrohen serbët e Kosovës, se do na njohë Serbia, se do të ketë liberalizim të vizave, do të pranohemi në BE. Asnjëra nuk u bë nga Hashim Thaçi e Kadri Veseli”, tha ai.
Sipas tij, për Vetëvendosjen pikësynim është mirëqenia e qytetarëve. Ai u ka bërë thirrje aktivistëve që ta forcojnë Republikën dhe ta luftojnë krimin.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img