18.3 C
Pristina
Thursday, July 25, 2024

Buy now

spot_img

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli përkrah Hillary Clinton

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli përkrah Hillary Klinton, duke shkruar në rrjetin e tij social Facebook ka thënë që Clinton bëri historinë, duke u bërë kandidatja e parë femër për presidente të Shteteve të Bashkuara dhe se vendi ynë do të jetë përherë krenar dhe do të kultivojë miqësinë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Për më shumë shihni postimin e plotë

Pjesëmarrja në Konventën e Partisë Demokratike të SHBA-së ishte një përvojë e jashtëzakonshme, pasi mikja e madhe e Kosovës, zonja Hillary Clinton bëri historinë, duke u bërë kandidatja e parë femër për presidente të Shteteve të Bashkuara.

Zonja Clinton, por edhe tërë kombi amerikan, në etapa të ndryshme të historisë kanë treguar se janë miq dhe aleat të shqiptarëve gjithandej ku jetojnë. Vendi ynë do të jetë përherë krenar dhe do të kultivojë miqësinë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. K.V.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img