11.4 C
Pristina
Thursday, February 29, 2024

Buy now

spot_img

Kryetari i Gjilanit publikon projektin e stadiumit, thotë se do të jetë i kategorisë së katërt

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka bërë të ditur se janë në pritje të nisjes së punimeve për ndërtimin e stadiumit në këtë komunë.

Hyseni, përmes një postimi në faqen e tij zyrtare, tha se po pritet vetëm edhe përgjigja nga Organi Shqyrtues i Prokurorimit (OSHP), për të vazhduar me shpalljen e fituesit dhe fillimin e punimeve.

Sipas tij, buxheti prej 15 milionë eurosh tashmë është i siguruar.

Stadiumi i Gjilanit do të ketë mbi 9 mijë ulëse dhe do t’i takojë kategorisë së katërt.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img