32.2 C
Pristina
Saturday, July 13, 2024

Buy now

spot_img

Kompania që ofroi çmimin më të lirë e çon tenderin për targa në OSHP

Qytetarët e Kosovës do të duhet të presin së paku edhe dy muaj për t’u pajisur me targa të rregullta të automjeteve me kodin RKS dhe KS. Ministria e Punëve të Brendshme nuk e ka përmbyllur ende procesin tenderues të nisur në gusht të vitit të kaluar për furnizim me targa të automjeteve.
Edhe pse kjo ministri më 9 gusht kishte shpallur njoftimin për dhënie të kontratës në Komisionin Rregullativ të Prokurimit Publik dhe më 19 gusht kishte paraparë që ta nënshkruante kontratën me kompaninë fituese “G.S.G & KIG & KIG KGA”, një gjë e tillë nuk ka ndodhur, shkaku i ankesave, shkruan sot “Koha Ditore”.
Kompani “G3 Inxhiniering & Rade Konçar” njëra nga ofertueset në tender ka deponuar ankesë në MPB për eliminim nga tenderi dhe me pretendimin se ka pasur shkelje gjatë përzgjedhjes së kompanisë fituese..

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img