8.7 C
Pristina
Tuesday, April 23, 2024

Buy now

spot_img

Koci: Kur është dashur kemi ditur ta mbrojmë Kosovën, tash duhet të kemi paqe

Avokati, Arianit Koci ka theksuar se retorika nacionaliste është anakronike dhe nuk na nevojitet, edhe nëse Serbia vazhdon me daullet e luftës dhe diverzione në baza ditore.

Sipas Kocit, duhet t’i japim rastin paqes pasi nuk jemi si ata.

Ky është postimi i plotë:

“Retorika nacionaliste është anakronike dhe nuk na nevojitet, edhe nëse Serbia vazhdon me daullët e luftës dhe diverzione në baza ditore.

Duhet t’ia japin rastin paqës.

Nuk jemi si ata.  Mu kjo është arsyeja që në luftēn e fundit, bota demokratike ka qenë në anën tonë.

Ngritja e nivelit tē ekonomisë, arsimit, sistemit të drejtësisë, mjekësisē, ushtrisë, policisë, pastaj kultivimi i marrëdhënieve me shtetet mike dhe raportet e mira fqinjësore, janë prioritetet tana.

Fuqishëm besoj që edhe në taborin e tyre, ka shumë individ që mendojnë si une.

Sidoqoftë, kur është dashur, gjithmonë kemi ditur ta mbrojmë Kosovën“, shkruan ai.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img