34.1 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Buy now

spot_img

Klose emërohet trajner i Nurnbergut

Skuadra gjermane Nurnberg, e ka transferuar Miroslav Klosen.

Veçse tash jo si futbollist por si kryetrajneri i skuadrës.

Ish-sulmuesi i jashtëzakonshëm, i cili i mbushi të 46-tat të dielën, zejen e trajnerit e filloi në vitin 2016-të pasi u pensionua nga futbolli aktiv.

Ai fillimisht u caktua si ndihmëstrajner tek kombëtarja gjermane.

Nga 2018-ta i drejtoi kategoritë e reja të Fc Bayernit (U-17 dhe U-18).

Ndërkaq, më pas punoi si ndihmëstrajner te skuadra e parë bavareze, ku luajti edhe vet për disa vite duke dhënë kontribut të çmuar.

Klose luajti edhe për ekipet si Werder Bremen, Lazio etj.

Përndryshe ai është një nga ikonat e kombëtares së Gjermanisë.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img