26.7 C
Pristina
Saturday, June 15, 2024

Buy now

spot_img

Kim Mehmeti: Do të dëshiroja të mos votohet demarkacioni me Malin e Zi

Publicisti i njohur shqiptar nga Maqedonia, Kim Mehmeti ka thënë se do të donte që më 1 shtator të mos votohet për ratifikimin e marrëveshjes për Demarkacionin me Malin e Zi.
Ai për ‘Epokën e re’, tha se më 1 shtator do të duhej të bëhej miratimi i “marrëveshjes” që do ta nxirrte Kosovën nga balta.
Mehmeti ka folur edhe për gjendjen e rëndë të shqiptarëve të Maqedonisë, sidomos pas vërshimeve të fundit në Shkup.

Ai ka thënë se Maqedonia nuk ka ndërtuar institucione që do t’u shërbejnë qytetarëve, por institucione që do ta mbulojnë veprimtarinë kriminale të nëntokës politike.
Mehmeti ka folur edhe për ndihmën që mund të ofrojë Tirana dhe Prishtina shqiptarëve në Maqedoni.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img