8.6 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Buy now

spot_img

Këta ishin boksierët më të mirë të vitit 2016

Federata e Boksit të Kosovës i ka zgjedhur laureatët e vitit 2016 të shtunën, shkruan zeri.info.

Me këtë rast, Armend Xhoxhaj është zgjedhur boksieri më i mirë i vitit që shkoi. Ndërkohë, epiteti i boksieres më të mirë i ka takuar Donjeta Sadikut.

Kurse, trajneri i saj, Besim Brahimi, është shpallur trajneri më i mirë i vitit që lamë pas, kurse gjyqtari më cilësor është vlerësuar Latif Demolli.

Klubi numër 1 në Kosovë për vitin e kaluar është shpallur “Gollaku”.

Ndërsa, Sylejman Voca është nderuar me mirënjohjen e “punëtorit sportiv”.

Federata e Boksit ka shpallur laureatë dhe në konkurrenca tjera e po ashtu ka ndarë disa mirënjohje për kontribuuesit e boksit.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img