34.1 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Buy now

spot_img

Ja kur do të luftojë Majlinda Kelmendi në Lojërat Olimpike “Rio 2016” (Foto)

Majlinda Kelmendi ka mësuar kundërshtaret e para dhe orën e përballjes së parë në Lojërat Olimpike të Rios.

Xhudistja kosovare rrugën drejt medaljes së artë e fillon më 7 gusht (e diel).
Garat në xhudo në kategorinë deri në 52 kilogramë ku garon krenaria e Kosovës, janë paraparë të fillojnë nga ora 15:00 sipas kohës tonë lokale.
Majlinda Kelmendi e cila raundin e parë e ka kaluar pa luftë, sfidën e parë pritet ta ketë rreth orës 16:30, dhe për kundërshtare do ta ketë fituesen e sfidës mes francezes Gneto dhe zviceranes Tschopp.maylinda

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img