32.2 C
Pristina
Saturday, July 13, 2024

Buy now

spot_img

Ismet Kryeziu: Nuk ka nevojë për gaz që të rrëzohet marrëveshja

Për çështjen e Demarkacionit e cila pritet të ratifikohet në seancën e 1 shtatorit ka komentuar edhe Ismet Kryeziu, drejtor ekzekutiv i Instituti Demokratik të Kosovës (KDI).

Siç vlerëson ai, për ta rrëzuar marrëveshjen për Demarkacionin me Malin e Zi, nuk ka nevojë për gaz, por një gjë e tillë bëhet me votën e deputetëve.
“Rrëzimi i marrëveshjes për demarkacionin bëhet me votën e deputetëve, dhe për votë nuk nevojitet gaz lotsjellës, por bashkëpunim me deputetët të cilët besojnë se marrëveshja është gabim”, ka shkruar ai në Facebook.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img