9.7 C
Pristina
Tuesday, April 23, 2024

Buy now

spot_img

‘ISIS’, Ambasadori rus në Shqipëri: Ndihemi të shqetësuar! Na siguroni jetën

Pak orë pasi ISIS deklaroi se ka në shënjestër të sulmeve disa seli diplomatike ruse nëpër botë përfshi Ambasadën në Tiranë, Ambasadori Aleksandër Karpushin thotë se është i shqetësuar nga ky informacion dhe kërkon ndihmën e organeve ligjvënëse për të garantuar sigurinë dhe jetën.

Diplomati rus shprehet se godina ku ndodhet aktualisht ambasada është me qera dhe Moska i kërkon shtetit shqiptar të plotësojë detyrimin për t’i dhënë Rusisë 18 mijë metra katror tokë për të ndërtuar një ambasadë të sigurt, pas sekuestrimit të regjimi i Enver Hoxhës i ka bërë ish-Ambasadës së Bashkimit Sovjetik, godinë ku aktualisht ndodhet Presidenca e Republikës.
Ambasadori ka dhënë një intervistë për emisionin “Tonight Ilva Tare” që do të shfaqet sonte në orën 21.00 në Ora News.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img