34.1 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Buy now

spot_img

I paharruari Fadil Vokrri, si shënonte gol me thembër viteve të 80-ta (VIDEO)

9 qershori 2018 ishte dita kur legjenda e futbollit kosovar dhe jo vetëm, Fadil Vokrri u nda nga jeta, pas një sulmi në zemër. 

Fadil Vokrri është një nga lojtarët më të mirë që ka nxjerrë futbolli i Kosovës.Vokrri e kishte nisur karrierën e tij te Llapi në moshën e re, mirëpo debutimin si profesionist e kishte bërë tek në vitin 1980 si futbollist i Prishtinës. 

Karrierë kishte bërë edhe në Fenerbahçe, Nimes e disa klube tjera në Francë.Më poshtë mund të gjeni një nga golat e shumtë të shënuar nga Fadil Vokrri.

Mirëpo, ky është pak më i veçantë. Në një video që i përket fillimviteve të 80-ta, Vokrri gjen rrugën e rrjetës me një goditje me thembër.

VIDEO: 

Fadil Vokrri ishte edhe kryetar i FFK-së, duke qenë faktor kyç që kjo federatë u pranua në instancat më të larta të futbollit, UEFA e FIFA. 

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img