23.6 C
Pristina
Saturday, May 18, 2024

Buy now

spot_img

I kishte shënuar Realit, tani kosovari po iu shënon suedezëve

Talenti kosovar, Arian Kabashi vazhdon të dëshmojë se është një talent i madh i futbollit. Djaloshi nga Gurrakoci i Istogut e ka shënuar edhe një gol për skuadrën e të rinjëve të Elfsborg në Suedi.
Kabashi ka qenë një nga më të mirët në fushë në derbin ndaj Malmos të cilën ndeshjen e fituan me rezultat 4-0. Kabashi realizoi golin e katërt në këtë takim.
Pak muaj më parë i njëjti futbollist i kishte shënuar gol edhe Real Madridit në ndeshjen për të rinjët në Ligën e Kampionëve.
Kabashi luan në qendër të mbrojtjes dhe si mbrojtës i djathtë por që shpeshherë e gjen edhe golin.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img