17.8 C
Pristina
Saturday, April 13, 2024

Buy now

spot_img

Hoxhaj kërkon që në dialog me Serbinë të jetë pjesë edhe Lugina e Preshevës

Lugina e Preshevës do duhej të përdoret nga Kosova në dialogun me Serbinë, dhe të shpalos një qëndrim të qartë me të drejtat e shqiptarëve të Luginës.

Ministri i punëve te jashtme Enver Hoxhaj ka thënë se Kosova në dialogun me palën serbe duhet të ndërtojë një pozicion të qartë dhe të fuqishëm në raport me të drejtat e shqiptarëve në Luginën e Preshevës.

Hoxhaj, në emisionin “Politikë” në Tribuna Channel, ka thënë se në vitin 2017 duhet të kemi një qartësi për sa i përket kësaj teme.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img