21.5 C
Pristina
Sunday, May 19, 2024

Buy now

spot_img

Haliti: Sulmi ndaj RTK-së, akt i shëmtuar

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti ka reaguar për sulmin e mbrëmshëm ndaj RTK-së.
Ai e quajti akt të shëmtuar dhe sulm kundër fjalës së lirë dhe medieve të lira.
“Sulmi i mbrëmshëm ndaj RTK-së, është akt i shëmtuar, është sulm ndaj fjalës së lirë dhe medieve të lira. Ftoj organet e rendit që sa më parë ta zbardhin këtë akt, kurse autorët të marrin dënimin e merituar, konform ligjeve në Kosovë”, shkruan Haliti në Facebook.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img