12.7 C
Pristina
Thursday, February 29, 2024

Buy now

spot_img

Grafite në komunat veriore, Kusari-Lila: Policia dhe prokuroria janë aktivizuar në identifikimin e autorëve

Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka folur lidhur me grafitet që janë bërë në disa komuna veriore.

Pas mbledhjes së Kryesisë, ajo tha se policia dhe prokuroria janë aktivizuar menjëherë në identifikimin e autorëve të grafiteve.

“Situata e sigurisë në përgjithësi në veri mbetet e brishtë për shkak të pretendimeve dhe rrezikut potencial që ekziston nga grupe të caktuara të mbështetura nga Serbia. Paraqitja e grafiteve është marr me shqetësim dhe seriozitet të organeve kompetente, janë akitvizuar policia dhe prokuroria në identifikimin e autorëve të grafiteve, të tilla s’kemi pasur veç në Kosovë por edhe në Malin e Zi nga po të njëjtat grupe”, tha Kusari-Lila.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img